آغاز عملیات اجرایی شهر جدید شهریار اولین شهر جدید خصوصی ایران

همزمان با سفر ریاست محترم جمهوری و دولت تدبیر وامید ، آغاز عملیات اجرایی شهر جدید شهریار اولین شهر جدید خصوصی ایران آغاز گردید .

شهر جدید شهریار تبریز در موقعیت مناسب با آب وهوای مطلوب و عاری از آلاینده های صنعتی در کمتر از ۵ کیلومتری شمال شرق تبریز قرار دارد که نزدیکی کم آن به شهر مادر عملا آن را به یک محیط مطلوب شهری در میان شهرهای جدید تبدیل نموده است .

شهر جدید شهریار در سال ۱۳۷۶ مکانیابی و اخذ مجوزات استانی و کشوری آن اقدام و سرانجام طرح جامع آن با جمعیت پذیری ۱۷۰ هزار نفر در آبان ماه ۱۳۹۱ توسط شورایعالی معماری و شهرسازی ایران تصویب گردید .بر این اساس شرکت جهاد خانه سازی آذربایجانشرقی به عنوان سرمایه گذار بخش خصوصی کار آماده سازی شهر جدید شهریار را به عهده گرفت ، پس از اخذ پروانه ساخت ، شرکت جهاد خانه سازی خرید و تملک حدود ۷۷۰ هکتار از اراضی مربوطه را اقدام ودر حال حاضر نسبت به تجهیز کارگاه و عملیات خاکبرداری و تسطیح اقدام نموده است .

به گزارش مسئول روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید سهند در سی ام اردیبهشت ماه جاری همزمان با تشریف فرمایی ریاست محترم جمهوری و دولت تدبیرو امید به استان مومن وانقلابی آذربایجانشرقی عملیات اجرایی شهر جدید شهریار از طریق ویدئو کنفرانس ودستور مستقیم رییس جمهورآغاز گردید .

awe

در این مراسم که مهندس نریمان معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور , مهندس مظفری مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید سهند ،مهندس خطیبی مدیر عامل شرکت جهاد خانه سازی آذربایجان و جمعی از مسئولین کشوری ، لشکری واستانی حضور داشتند ، از لوح یادبود آغاز عملیات اجرایی شهر جدید شهریار توسط مهندس نریمان پرده برداری صورت گرفت .

در این مراسم مدیرعامل شهرهای جدید گفت : ما به دنبال سیاست های دولت تدبیر و امید هستیم . ما تلاش داریم نسل جدید شهرهای جدید را به بخش خصوصی که توان و ظرفیت دارند ،واگذار کنیم که شهر جدید شهریار از جمله شهرهای جدیدی است که با افق جمعیتی ۱۷۰ هزار نفر در ۵ کیلومتری شمال شرق تبریز واقع شده است . معاون وزیر افزود: با توجه به اینکه مشاور خوبی برای طراحی این شهر در نظر گرفته شده ، شورایعالی معماری و شهرسازی کشور این شهر جدید را تصویب کرد که پیش بینی می شود یکی از شهرهای پویا و استاندارد با استفاده از آخرین ابداعاتی که در شهرهای جدید دنیا شده ، در شهریار ببینیم . مهندس نریمان همچنین اضافه کرد : تجربیات خوبی که شرکت جهاد خانه سازی در شهرک یاغچیان تبریز از خود نشان داده و همچنین عوامل خدومی که این شرکت دارد ، معمولا از انسانهای آزاداندیش ، پاک طینت وخیرخواهی هستند که سوابق آنان نشان می دهد در دوران دفاع مقدس از جان ومالشان گذشتند و ایران اسلامی وقتی به وجود آنان نیاز داشت ، سینه خود را سپر دشمن قرار دادند که این فضایل اخلاقی و اعتماد به آنان مارا بر آن داشت تا در صدور مجوز تسریع وبه این شرکت بها دهیم وتعامل بیشتر نماییم تا سرمایه بخش خصوصی را زودتر وارد عرصه سرمایه گذاری نمایند . وی تصریح نمود :مابه عنوان ناظر عالیه در شهر جدید شهریار تلاش می کنیم هماهنگی لازم را قبل ازاسکان جمعیت برای تامین خدمات زیربنایی ،روبنایی و انشعابات انجام دهیم .

در خاتمه مدیر عامل شرکت مادر تاکید کرد : من پیش بینی می کنم شهر جدید شهریار یکی از شهرهای بسیار خوبی خواهد بود که با استانداردهای جهانی قابل قیاس باشد . ما موظفیم تا سرریز جمعیتی تبریز رانسبت به این شهر ساماندهی کنیم و به زودی نسل جدید شهرهای جدید را در شمال ، مرکز و جنوب ایران را اعلام خواهیم کرد .