جزئیات تأسیس شهر جدید «شهریار» توسط بخش خصوصی

مدیرناظر شهر جدید شهریار از تأسیس این شهر جدید در شمال شرق تبریز خبر داد و گفت: شهر جدید شهریار نخستین شهری است که توسط بخش خصوصی ساخته‌ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا مظفری با اشاره به تأسیس شهر جدید شهریار در شمال شرق تبریز از ساخت این شهر توسط بخش خصوصی خبر داد و گفت: شهر جدید شهریار نخستین شهری است که توسط بخش خصوصی و با همکاری شرکت جهاد خانه‌سازی ساخته‌ می‌شود. این شرکت حدود یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار زمین برای ساخت شهر مذکور را تملک کرده و بخشی از زمین‌های شهر جدید شهریار هم دولتی است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند با پیش‌بینی اسکان ۱۷۰هزار نفر از سرریز جمعیتی تبریز در شهر جدید شهریار اظهار کرد: پیش‌بینی شده که نخستین گروه جمعیتی سال ۹۸ در شهر جدید اسکان یابند. در حال حاضر نیز مجوزهای لازم از جمله مجور شرکت عمران شهرهای جدید و طرح تفصیلی این شهر آماده و از هفته گذشته نخستین فاز اجرایی تأسیس این شهر آغاز شد.

مدیرناظر شهر جدید شهریار از ساخت و ساز این شهر در چهار فاز خبر داد و به قرینه بودن با شهر جدید سهند اشاره کرد و افزود: شهر جدید شهریار در شمال شرق و شهر جدید سهند در جنوب غرب تبریز واقع شده، در واقع این دو شهر به‌فاصله ۱۰ و ۲۰ کیلومتر از تبریز در محور قرینه یکدیگر قرار گرفته‌اند.

به‌گفته مظفری، تأمین آب، برق، گاز و سایر خدمات شهر جدید شهریار در حال پیگیری است و با حمایت استانداری آذربایجان شرقی و شرکت عمران شهرهای جدید این شهر یکی از بهترین شهرهای جدید ایران خواهد شد.