زمان اسکان نخستین گروه جمعیتی شهر شهریار

محمدرضا مظفری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تاسیس شهر جدید شهریار در شمال شرق تبریز از ساخت این شهر توسط بخش خصوصی خبر داد و گفت: شهر جدید شهریار نخستین شهری است که توسط بخش خصوصی و با همکاری شرکت جهاد خانه‌سازی ساخته‌ می‌شود. این شرکت حدود یک هزار و ۵۰۰ هکتار زمین برای ساخت شهر مذکور را تملک کرده و بخشی از زمین‌های شهر جدید شهریار هم دولتی است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند با پیش‌بینی اسکان ۱۷۰ هزار نفر از سرریز جمعیتی تبریز در شهر جدید شهریار اظهار کرد: پیش‌بینی شده که نخستین گروه جمعیتی سال ۹۸ در شهر جدید اسکان یابند. در حال حاضر نیز مجوزهای لازم از جمله مجور شرکت عمران شهرهای جدید و طرح تفصیلی این شهر آماده و از هفته گذشته نخستین فاز اجرایی تاسیس این شهر آغاز شد.

مدیرناظر شهر جدید شهریار از ساخت و ساز این شهر در چهار فاز خبر داد و به قرینه بودن با شهر جدید سهند اشاره کرد و افزود: شهر جدید شهریار در شمال شرق و شهر جدید سهند در جنوب غرب تبریز واقع شده، در واقع این دو شهر به فاصله ۱۰ و ۲۰ کیلومتر از تبریز در محور قرینه یکدیگر قرار گرفته‌اند.

به گفته مظفری، تامین آب، برق، گاز و سایر خدمات شهر جدید شهریار در حال پیگیری است و با حمایت استانداری آذربایجان شرقی و شرکت عمران شهرهای جدید این شهر یکی از بهترین شهرهای جدید ایران خواهد شد